Başkanın Mesajı

YAVUZ KAZANGİL

TOSYÖV Bursa Yönetim Kurulu Başkanı

Kısa adı TOSYÖV olan Türkiye Orta Ölçekli Sanayiciler ve Yöneticiler Vakfı Bursa Destekleme Derneği’nin Kıymetli Üyeleri,

 

Bugüne kadar çok değerli büyüklerimin başkanlık yaptığı, köklü bir derneğin yeni yönetiminde bulunmak ve başkanlık yapıyor olmak benim için mutluluk ve onur verici bir durumdur.

 

TOSYÖV Bursa Başkanlığının aynı zamanda sorumluluğu ağır bir görev olduğunun da bilincindeyim.

 

Önceki dönem başkanımız sayın Gül Çiçek Zengin Bintaş, vazifesini başarıyla sürdürürken ve kamuoyuna örnek olurken, bir üniversitede akademik görev üstlenmesi nedeniyle TOSYÖV Bursa Başkanlığı görevini erken devretmeye karar verdi.

 

Yaptığı başarılı çalışmalarla TOSYÖV’ün başarı çıtasını yukarı çıkartan Başkanımıza şükranlarımızı sunuyorum. Sayın Başkanımın görevi boyunca, yönetim kurulu üyesi olarak kendisiyle birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duydum. Bundan sonra da TOSYÖV için yapılan her çalışmaya sayın Başkanımın katkıda bulunacağından, yanımızda olacağınızdan eminim.

 

Üstlenmiş olduğumuz görevi bir bayrak yarışı olarak kabul ediyor ve bizler aldığımız bayrağı bizden sonrakilere devredene kadar elimizden geleni yapacak, Derneğimize layık olmaya çalışacağız.

 

Bu vesile ile asıl ve yedek ayırmadan görev almayı kabul eden bütün Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyelerimize bizimle beraber oldukları için teşekkür ediyorum.

 

TOSYÖV’ün Saygıdeğer Üyeleri,

 

Bildiğiniz gibi son 2 yıl hepimiz için pandemi ve beraberindeki kısıtlamalar ile geçti. Her açıdan ağır kayıplar verildi. Şükürler olsun ki salgın dönemi geride kaldı. İnsanlığın bu tür bir afetle yeniden karşılaşmamasını diliyoruz. Hayatın normal akışına dönmeye başladığı yeni bir evredeyiz.

 

Ancak; pandemiyle başlayan ve halen etkisini sürdüren bir ekonomik türbülans söz konusu. Zorlu koşullar da maalesef en çok, küçük ve orta ölçekli işletmeleri etkiliyor.

 

İşte TOSYÖV’e burada önemli görevler düşüyor.

 

Yeni yönetim kurulu olarak;  küçük ve orta ölçekli işletmelerin sesi olmak, çalışmalarımızla sorunların çözümüne katkıda bulunmak ve KOBİ’lere yeni ufuklar açmak istiyoruz.

 

İnanıyoruz ki; Türkiye kalkınma yolculuğunda ancak KOBİ’lerle ilerleyebilir. Sürdürülebilir bir kalkınma ancak KOBİ’lerle sağlanabilir.

 

Bu anlayışla; görev süremiz boyunca tüm üyelerimize gerçek anlamda dokunmak ve sizlerle daha yakın ilişki içinde olmak istiyoruz. Büyük olsun, küçük olsun, her işletmenin bu şehrin ve ülkemizin geleceği için çok önemli olduğuna inanıyoruz.

 

Önümüzdeki dönem yapacağımız çalışmalarda öncelikli konularımızdan birinin de sürdürülebilirlik olacağını ifade etmek isterim.  Çok kapsamlı olan bu konuya hep beraber katkıda bulunabileceğimize inanıyorum.

 

Üstlendiğimiz görevin bize yüklediği sorumlulukla her zaman en iyisini yapmaya çalışacağız.

 

Saygılarımızla…